Nasıl Gidilir? Ulaşım

Türkiye’nin göbeğinde bulunan Sivas, konumu gereği ülkenin tüm kara ve demiryolu güzergâhlarının arasında bir köprü niteliği taşıyor.


otogar

Karayolu Ulaşımı

Erzurum’a 434 kilometre, Kayseri’ye 196 kilometre, Malatya’ya 247 kilometre, Ankara’ya 442 kilometre, İzmir’e 1023 kilometre, Bursa’ya 821 kilometre, Antalya’ya 836 kilometre ve İstanbul’a 893 kilometre mesafede yer almaktadır. Sivas’a ulaşım için birçok alternatif vardır. İstanbul’dan kara yolunu kullanarak Sivas’a ulaşmak isteyenler için Ankara üzerinden Kırıkkale Samsun çıkışını takip etmeleri, daha sonra Yozgat güzergâhı üzerinden Sivas’a ulaşmaları mümkündür. Antalya yönünden geleceklerin ise sırasıyla, Konya-Manavgat, Adana çevre yolu, Konya- Aksaray, Kayseri-Nevşehir, Kayseri-Niğde yönünü takip etmeleri gerekmektedir. Karayolu üzerinden otobüsle Sivas’a ulaşmak isteyenler de hemen hemen tüm büyük şehirlerden Sivas’a düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilir.

Adres: Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd., 58070 Merkez / SİVAS

Telefon: (0 346) 226 15 90

Otobüs Hareket Satleri


demiryolu ulaşım

Demiryolu Ulaşımı

Sivas’a demir yolunu kullanarak ulaşmak isteyenler için ise Ankara, İstanbul, Kayseri ve Kars’tan Sivas’a tren seferleri yapılmaktadır.

Adres: İnönü Bulvarı. Kadıburhanettin Mahallesi. Merkez / SİVAS

Telefon: (0 346) 221 10 91

Tren Saatleri


havayolu ulaşım

Havayolu Ulaşımı

Sivas’a ulaşmanın en hızlı ve konforlu yollarından biri de hava yolu alternatifidir. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta olan Sivas Nuri Demirbağ Havalimanı’na farklı hava yolu firmaları tarafından İstanbul ve İzmir’den tarifeli seferler düzenlenmektedir. Havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havalimanına otobüs seferleri uçak iniş-kalkış saatine göre yapılmaktadır. Otobüs seferleri Sivas Belediyesi ve HAVAŞ tarafından gerçekleştirilmektedir. Havalimanından ayrıca Tokat şehrine de servis hizmeti sağlanmaktadır.

Yolcu Servisleri

HAVAŞ

Havalimanımıza sefer düzenleyen Havayolu Şirketlerine ;

HAVAŞ yolcu servis otobüsü hizmet vermektedir. (Ayrıca HAVAŞ tarafından TOKAT ilimize de yolcu servis hizmeti verilmektedir.)

Servis otobüsü hareket saatleri, güzergah, servis ücreti ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

Belediye Otobüs Servisi

Havalimanımızı kullanan tüm yolcularımızın Havalimanı – Şehir Merkezi – Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında karşılıklı ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Sivas Belediyesi`nce Belediye otobüsü tahsis edilmiş olup, uçak kalkış saatinden 1 saat 55 dakika önce Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında bulunan otobüs durağından hareket etmektedir.

Servis Saatleri


sehirici ulaşım

Şehiriçi Ulaşım

Sivas çok büyük bir şehir değil. Özellikle hemen hemen tüm tarihi yapılarının bulunduğu şehir merkezi yürüyerek kolayca gezilebilecek büyüklükte. Ama yine de şehir içinde ulaşım, belediyenin sağladığı toplu taşıma seferleri ile oldukça rahat bir şekilde sağlanıyor. Belediye otobüsleri ve dolmuşlar, şehrin her bölgesine sıklıkla hizmet veriyor. Ancak şehrin biraz daha uzak bölgelerindeki güzellikleri dolaşmak için araç kiralamak da mantıklı bir seçenek olabilir.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü

Telefon: (0 346) 226 12 17

Faks: (0 346) 226 27 72

Adres: Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:4., Merkez / SİVAS

Otobüs Çıkış Amirliği: (0 549) 441 0 346

Yazar: sivas

Bir Cevap Yazın