Hazırbulunuşluk Sınavı Yapıldı

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi kapsamında il genelindeki bütün ortaokul ve liselerde hazırbulunuşluk sınavı gerçekleştirildi. Sınava il genelinde 73 bin 500 öğrenci katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Behrampaşa Ortaokulunu ziyaret ederek sınava giren öğrencilere başarılar diledi. Ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen sınavın il genelinde sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Savaşçı, sınavın düzenlenmesinde ve gerçekleştirilmesinde görev alan tüm öğretmenlere teşekkür etti. Bir süre öğrenci velileri ile de sohbet eden Savaşçı, okul bahçesinde karşılaştığı özel eğitim öğrencisi ile de yakından ilgilendi.

Sınav ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Savaşçı, Hazırbulunuşluk sınavı ile öğrencilerin mevcut durumunun değerlendirilmesinin yapılacağını belirtti. Savaşçı, “Bu sınav, öğrencilerimizin kazanım düzeyini ölçmek için büyük önem taşıyor. Sınav ile elde edeceğimiz veriler ışığında öğrencilerimizi destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitime alacağız. Onların akademik yönden daha başarılı bireyler olarak yetişmesi için elimizde somut veriler olacak. Planladığımız sınav takvimine göre yıl içerisinde birçok sınav yaparak hangi noktaya geldiğimizi de tespit edeceğiz.” Dedi.

SINAV SONUÇLARINA ONLİNE ERİŞİLEBİLECEK

Sınav sonuçlarının proje kapsamında oluşturulan bir yazılım aracılığıyla ilan edileceğini de belirten Savaşçı, “Sonuçları kısa bir süre içerisinde kendi hazırladığımız yazılım üzerinden yayımlayacağız. Velilerimiz kendilerine verilecek şifre ile çocuklarının sınav sonuçlarını görebilecek. İl genelinde ortaokul ve lise düzeyinde düzenlenecek tüm ortak sınavlar bu yazılım üzerinden velilere duyurulacak. Velilerimiz

buykamagrausa.com

, kısa süre içerisinde erişime açılacak olan www.sivasarge.meb.gov.tr/kopru web adresi üzerinden sınav sonuçlarına erişebilecekler” dedi.

Yazar: sivas

Bir Cevap Yazın