Doğan Ürgüp

1956 yılında Sivas Merkez’e bağlı Uluanak Mahallesi’nde doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Sivas’ta tamamladı. Ankara’da başladığı Yüksek Öğrenimini Erzurum’da tamamladı.Sivas’ta başlayan ticari hayatını, Ankara’da kurduğu ortaklıklarla devam ettirdi. 1996 yılında Ankara’da ortaklarıyla bir boya fabrikası kurdu ve 2008 yılında da Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde yalıtım malzemeleri üretecek yeni bir fabrika açarak ticari hayatını devam ettirdi.

Sosyal hayatında da son derece girişimci bir yapıya sahip olması nedeniyle gurbette yaşayan Sivaslıları dernekler vasıtasıyla bir araya getirmeye çalıştı. Bu bağlamda Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sivaslı İl ve İlçe Dernekleri birliğinden oluşan Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu (ASİDEF)’nun Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

BBP Sivas Belediye Başkanı adayı olarak girdiği 29 Mart 2009 Yerel Yönetimler Seçimlerini kazanarak Sivas Belediye Başkanı oldu.Doğan ÜRGÜP, Makbule ÜRGÜP hanımla evli olup, üç çocuk babasıdır.

Yazar: sivas

Bir Cevap Yazın