Sivas’ta çarık sanatını en iyi icra eden ustalardan biri olan Osman Hilmi Çetinkaya, 1932-1987 yılları arasında yaşamış ve eski Sakatatcilar Çarşısında mesleğini sürdürmüştür. (Yukarıda kendi yaptığı çarığı görebilirsiniz. )
Bir zaman Anadolu insanının giyeceği olan çarığın hammaddesi manda derisidir. İşlenmiş manda derisinden kalıp kullanılarak yapılan çarıkların rahat giyimi vardır.
Günümüzde ise artık kullanılmayan çarıklar, Sivas’taki ustaları Ahmet EMLEK ve Kadir ÇINAR tarafından hediyelik eşya olarak üretilmektedir. Sırımlı ve tokalı olmak üzere iki cinsi yapılmaktadır.

Google'dan bu kelimeleri arayarak bize ulaşabilirsiniz:

sivas el sanatları, sivasın el sanatları, sivasin geleneksel el sanatlari, Sivas\ın el sanatları, Sivasın el sanatları nelerdir, sivas geleneksel el sanatları, el sanatları, sivas el sanatları nelerdir, sivas\ın yöresel kıyafetleri, sivasın el sanatları ve isimleri, sivas ilinin el sanatları, sivasın wl sanatları, sivas el işleri, sivas el sanatları tanıtımı, sivasin el sabatlari, sivasın el sanati, Sivas Kültüre ait el sanatları, sivas ın el sanatları, Geleneksel el sanatlarımız Sivas, sivasin gecmisteki sanatlarisivasEl Sanatlarıçarık,Sivas ÇarığıSivas'ta çarık sanatını en iyi icra eden ustalardan biri olan Osman Hilmi Çetinkaya, 1932-1987 yılları arasında yaşamış ve eski Sakatatcilar Çarşısında mesleğini sürdürmüştür. (Yukarıda kendi yaptığı çarığı görebilirsiniz. ) Bir zaman Anadolu insanının giyeceği olan çarığın hammaddesi manda derisidir. İşlenmiş manda derisinden kalıp kullanılarak yapılan çarıkların rahat giyimi vardır. Günümüzde ise artık kullanılmayan çarıklar, Sivas’taki...Sivas Kültürü, Sivas Türküleri, Sivas Halaylari, Sivas Fotograflari, Sivas Resimleri, Sivas Köyleri, Sivas Yemekleri, El sanatlari, Yöresel yemekler hakkinda